Rolety materiałowe kasetowe i tkaninowe

Rolety materiałowe to tkaniny nawinięte na rurkę, sterowane za pomocą różnych systemów. Wykonujemy je wyłącznie z komponentów najwyższej jakości. Tkaniny po ekspozycji na słońce nie ulegają wypłowieniu, a ponadto cechują je starannie dopracowane detale. Rozmaity wybór barw i motywów pozwala dopasować roletę zarówno do sypialni, jak i do kuchni, łazienki czy pokoju dziecięcego. Dysponujemy niezliczoną liczbą kolorów, materiałów gładkich lub wzorzystych, przepuszczających światło, rozpraszających lub w pełni zaciemniających. Dekoracyjne falbany, koła, lub osłony typu karnisz idealnie współgrają z wnętrzem, tworząc zarazem praktyczną osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zapewniając intymność.

 

Rodzaje rolet tkaninowych

Oferujemy kilkadziesiąt systemów rolet tkaninowych – od najprostszych wolnowiszących po kasetowe z prowadnicami – odpowiednich na każdy typ okna. Mogą być one sterowane za pomocą prostych i niezawodnych mechanizmów sprężynowych, łańcuszkowych lub elektrycznych. Standardowo rolety są wykończone belką obciążającą, dostępną w wersji metalowej lub drewnianej w kolorze dobranym odpowiednio do tkaniny oraz wnętrza.

Rolety wolnowiszące dzięki zastosowaniu odpowiedniej wielkości rury nawojowej i uchwytów można montować bezpośrednio na ramie okna (przykręcane do listwy przyszybowej lub na uchwytach bezinwazyjnych) bądź ścianie czy suficie. Rolety materiałowe świetnie nadają się do zasłaniania większych powierzchni, takich jak wnęka okienna. Aby zapewnić rolecie dłuższą żywotność oraz stabilność przy jej opuszczaniu, można dodatkowo zastosować prowadzenie na żyłkach lub mocowanie belki obciążającej, opcjonalnie magnesy, haczyki lub wspornik.

Rolety kasetowe z prowadnicami są wykorzystywane najczęściej do montażu bezpośrednio na ramie okiennej, choć przy zastosowaniu odpowiedniego systemu mogą służyć do zasłaniania większych powierzchni, takich jak cała wnęka okienna. Dużą zaletą rolet w kasecie jest możliwość stworzenia w pomieszczeniu mroku za dnia przy zastosowaniu odpowiedniego materiału. Dodatkowy atut stanowi stabilne prowadzenie tkaniny nawet wtedy, gdy okno jest otwarte lub uchylone, użytkownicy cenią sobie również możliwość dobrania prowadnic kasety w różnych kolorach, począwszy od szerokiej gamy oklein drewnopodobnych aż po możliwość polakierowania na dowolny kolor RAL i DECOR.

LogoLaurales

Dane firmy

LaurAles Michał Marciniak

ul. Żółkiewskiego 5/7
04-305 Warszawa