Firany i zasłony zna prawie każdy. Od wieków wykorzystywane są w aranżacji pomieszczeń. Obecnie na rynku znaleźć można sporo alternatywnych rozwiązań, chociażby w postaci rolet okiennych. Nie oznacza to jednak, że zasłony i firany odchodzą do lamusa. Dowiedz się, czemu zawdzięczają one swoją niesłabnącą popularność i sprawdź, jakie stwarzają możliwości.

Współczesna wersja firan i zasłon

Dawniej firany i zasłony miały przede wszystkim chronić przed słońcem oraz zapewniać domownikom większą intymność. Współcześnie coraz większe znaczenie przypisuje się ich funkcji dekoracyjnej. Osłony nie tylko zdobią okna, ale mają także wpływ na estetykę pomieszczeń.

Nowoczesne firany i zasłony różnią się od tych sprzed lat. Obecnie stawia się na prostotę i lekkość. Modne są firany sięgające do podłogi, dzięki którym można przesłonić przeszklenia o dużej powierzchni, typowe dla nowoczesnych pomieszczeń. Osłony okienne szyte są z wysokiej jakości materiałów, które stanowią gwarancję wytrzymałości.

Jakie wzory i kolory są obecnie modne?

W aranżacji okien królują stonowane kolory, przede wszystkim różne odcienie bieli, tworzące przyjemną atmosferę i pozwalające na optyczne powiększenie przestrzeni. Sięga się także po błękit oraz odcienie koloru różu. Popularnością cieszą się gładkie wzory i naturalne sploty. Warto podkreślić, że współczesne firany i zasłony zachwycają różnorodnością wzorów: w bogatej palecie możliwości każdy znajdzie coś dla siebie.

Osłony okienne do każdego wnętrza

Osłony okienne oferowane w naszym sklepie można dopasować do każdego pomieszczenia. Sprawdzą się one zarówno w nowoczesnych aranżacjach opartych na minimalizmie, jak i w przestrzeniach bardziej klasycznych. W przypadku wnętrz o niestandardowych wymiarach lub nietypowych okien dobrym pomysłem są  firany i zasłony na wymiar, w pełni dostosowane do indywidualnych potrzeb zamawiającego. Ich realizacja poprzedzona jest konsultacją w domu klienta, podczas której przeprowadzamy pomiary i doradzamy w wyborze rodzaju oraz wymiarów osłony okiennej.