Wiosna i nadchodzące po niej lato to czas, kiedy po długiej zimie chcemy zmian i powiewu świeżości w naszym domu. Świetnym sposobem na poprawę naszego samopoczucia i odmienienie dostępnej przestrzeni jest wprowadzenie promieni słońca przy pomocy odpowiednio dobranej aranżacji okiennej. Jednak jak stworzyć kompozycję, która będzie połączeniem funkcjonalności i estetyki? Czy warto kierować się aktualnymi trendami? A może lepiej postawić na klasykę? W naszym artykule odpowiadamy na te pytania i inspirujemy do zmian.  

Lekko, zwiewnie i słonecznie

Lato to czas, który kojarzy się z lekkością, delikatnością i zwiewnością. Dla fanów takiego stylu polecamy eleganckie, ale modne firany wykonane z najwyższej jakości materiałów. Proponowane przez nas produkty sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i dobrze wpiszą się w każdy styl – szczególnie styl klasyczny, rustykalny czy skandynawski. Zastosowanie delikatnych firan jest też doskonałym sposobem na przełamanie chłodu, z jakim kojarzą się nowoczesne, minimalistyczne pomieszczenia, którym trzeba nadać głębszego wyrazu i przytulności. Firany sprawiają też, że do naszego domu dociera więcej światła, co ma z kolei bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie.  

Warto jednak pamiętać o:

  • dobraniu odpowiednich wymiarów, dzięki czemu firany nie będą sprawiać przytłaczającego wrażenia,  
  • detalach, które mają wpływ na całą aranżację,  
  • wygodnym i eleganckim sposobie zawieszania,  
  • dopasowaniu firan do rodzaju pomieszczenia i wzięciu pod uwagę elementów, takich jak długość, stopień marszczenia, czy stopień przezroczystości.  

Rolety dzień i noc – rozwiązanie dla wymagających

Innym bardzo ciekawym i eleganckim rozwiązaniem jest wykorzystanie rolet dzień i noc. Produkty tego typu są nie tylko estetyczne, ale także funkcjonalne. Ich główną zaletą jest możliwość dopasowania ilości promieni słonecznych do naszych aktualnych potrzeb. Rolety dzień i noc są dostępne w różnych wersjach, odmiennych pod względem materiału wykorzystanego do ich stworzenia, koloru, a także faktury. Warto podkreślić, że rozwiązanie to jest lekkie i łatwe w wykorzystywaniu, a jego elegancja sprawia, że roleta jest także elementem ozdobnym.  

Na szczególną uwagę zasługują rolety w pełni zaciemniające, które gwarantują maksymalny komfort nawet w czasie upalnego dnia. Propozycje te są polecane zwłaszcza dla rodzin z dziećmi, ponieważ umożliwiają komfortową drzemkę malucha w każdych warunkach. Produkty tego typu występują w szerokiej liczbie kolorów, wzorów i materiałów, dzięki czemu możemy wybrać propozycję, która najbardziej odpowiada naszym preferencjom. Letnia aranżacja okienna może bazować także na innowacyjnych roletach screen, których główną zaletą jest ochrona szyb przed nagrzaniem, a co za tym idzie wsparcie pracy klimatyzatorów. Oferowane przez nas propozycje są doskonałym zabezpieczeniem, które prezentuje się bardzo elegancko. 

Ciekawe połączenia na lato

Ponieważ lato sprzyja zmianom i kreatywności, tworząc aranżacje okienne warto puścić wodze fantazji. Tym bardziej, że na naszej stronie internetowej znajdziesz szeroki wybór produktów, które możesz dopasować do swoich potrzeb i które wyróżniają się przystępną ceną. 

Jakie pomysły warto wykorzystać? Jednym z polecanych kierunków jest tworzenie spójnych, ale wielopłaszczyznowych rozwiązań, które stanowią połączenie rolet, firan i dodatkowych detali. Popularność zdobywa m.in. aranżowanie w stylu urban jungle, czyli łączenie tkanin z żywymi roślinami. Ciepłe promienie słońca i ożywcza zieleń? Doskonały pomysł!

Jeśli chodzi o kolorystykę, ciekawym wyborem jest zastosowanie bieli i dodatkowych pastelowych propozycji. Fanom eksperymentów polecamy także zastosowanie silnego motywu przewodniego, który nada pomieszczeniu określonego charakteru.  

Pamiętaj jednak, że:

  • stylizacja powinna być ponadczasowa i dopasowana do rodzaju pomieszczenia,
  • ważne jest zachowanie umiaru i klasy, rozumianej m.in. jako zrezygnowanie ze zbyt dużej ilości detali, 
  • dobra aranżacja okienna powinna łączyć w sobie estetykę i funkcjonalność.