Lato zbliża się do nas wielkimi krokami. Każdego dnia pogoda jest coraz bardziej słoneczna, temperatura wzrasta, a dzień się wydłuża. Takie okoliczności zachęcają do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu – np. w przydomowym ogrodzie. To wymarzone miejsce na odpoczynek i relaks. Wśród bujnej zieleni, pachnących kwiatów i śpiewających ptaków można poczytać książkę, porozmawiać z najbliższymi, napić się kawy albo zjeść wspólny, rodzinny posiłek. Aby jednak móc się w pełni cieszyć z otaczającej nas rozkwitającej natury, powinniśmy znaleźć w ogrodzie miejsce na pergolę. Taka osłona przeciwsłoneczna umożliwi wszystkim domownikom wykorzystywanie pełnego potencjału ogrodu przez całe lato!

Do czego służą i czym charakteryzują się pergole?

Pergole ogrodowe to nowoczesne osłony przeciwsłoneczne. Składają się z solidnej konstrukcji oraz zwijanego elektrycznie poszycia wykonanego z wytrzymałego płótna. Charakteryzują się cudownym wyglądem, imponującą trwałością oraz odpornością na oddziaływanie zmiennych czynników atmosferycznych. Do ich konstrukcji używamy wyłącznie materiałów najwyższej jakości, które gwarantują niezawodność i niezwykły komfort użytkowania. Ich konstrukcja inspirowana jest minimalistycznymi formami, dlatego stanowią doskonałe uzupełnienie nowoczesnych projektów architektonicznych, wzbogacając je i dodając im oryginalności!

Oferowane przez nas pergole ze zwijanym elektrycznie poszyciem sprawdzają się zarówno w prywatnych domach (ochrona przeciwsłoneczna nad przydomowym tarasem), jak i w obiektach użyteczności publicznej (np. restauracjach, kawiarniach czy hotelach). Zastosowane przez nas materiały zapewniają głęboki cień nawet w najgorętsze letnie dni. Są odporne na działanie wody i promieniowania słonecznego, a także niepalne. Dzięki takiemu zadaszeniu rodzinne obiady i towarzyskie spotkania na świeżym powietrzu są znacznie przyjemniejsze, a ich uczestnicy nie są narażeni na negatywne skutki długiej ekspozycji na promieniowanie słoneczne.

Jakie są zastosowania pergoli?

Pergole mają wiele zastosowań – można je zamontować w swoim prywatnym ogrodzie albo nad tarasem. Doskonale sprawdzą się również w roli osłony przeciwsłonecznej w ogródku restauracyjnym, kawiarnianym bądź hotelowym. Nasze pergole są na tyle duże, że mogą być wykorzystywane do zadaszenia dużych powierzchni. Są przy tym stabilne i bezpieczne dla użytkowników. Sterowanie elektryczne jest idealnym sposobem regulacji takich pergoli, gdyż znacznie ułatwia i skraca czas ich składania i rozkładania. 

Zadaszenie może być wykonane z tkanin w różnych kolorach, dzięki czemu można je idealnie dopasować do barwy elewacji budynku. Ogród z taką pergolą zyskuje iście wakacyjny wygląd, a jego właściciele mogą się cieszyć relaksującym klimatem. Zadaszenie nad tarasem jest idealną propozycją dla tych osób, które chcą powiększyć wnętrze swojego domu o kolejne (sezonowe) pomieszczenie na świeżym powietrzu!